Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  Першу бібліотеку сучасного міста Кам`янка Дніпровська , а тоді села Мала Знам`янка, було споруджено в 1897 році на прохання повітового і губернського земств про відкриття у кожному селі бібліотеки на честь укладення шлюбу Миколи ІІ (1895 р.). На кошти Є. М. Панкеєва - землевласника  і власника лісопильного заводу у м. Каховка, було збудовано приміщення і придбано літературу - 2 тисячі книг. 
  Чи створення саме тої бібліотеки можна вважати початком історії сучасного закладу, сказати важко. Адже під час Жовтневої революції і громадянської війни бібліотеки на території України практично перестали існувати. Їх відродження почалось вже після громадянської війни. Відомо, що на початку 30-х років ХХ століття в Кам`янці, у приміщенні колишньої церковної сторожки, було організовано бібліотеку. Точну дату створення встановити , на жаль, не вдалося. В архівній довідці від 11.07.2012 року вказано: "В акті обслідування роботи Кам`янсько-Дніпровської районної бібліотеки Запорізької області від 27 вересня 1947 року значиться, що Кам`янсько-Дніпровська районна бібліотека розміщувалась у довоєнному приміщенні в центрі села Кам`янка, завідувала бібліотекою Гучкова Єлизавета Юхимівна, завідуюча бібліотекою з 1936 року." 
  
Під час німецько-фашистської окупації майже всі книжкові фонди та бібліотечне устаткування було знищено. У повоєнний час бібліотека відновила свою діяльність. Працівники принесли з дому столи, стільці, шафи та обладнали бібліотеку, місцеві жителі повернули 456 книг, які були врятовані від пожежі під час війни.
  
У наступні роки бібліотечні фонди постійно поповнюються новими книгами. Про це повідомляє районна газета "Ударник" під рубрикою "В библиотеке снова новинки." В 1957 році бібліотеку переведено до колишнього приміщення райкому партії.
  
У 60-70 роки ХХ століття змінюється освітній і культурний рівень населення. Бібліотека активно залучає до читання нових користувачів, організує обслуговування працівників на виробничих дільницях, у невеликих населених пунктах.
  
У серпні 1980 року в районі відбулася централізація бібліотек системи Міністерства культури: 33 установи (у т. ч. 27 сільських) були об`єднані в єдину ЦБС. Першим її директором стала Н. В. Пухова, згодом протягом десяти років систему очолювала Заярнюк З.Х. За роки свого існування у складі ЦБС відбулися різноманітні зміни, але центральна районна бібліотека виконувала функції головної бібліотеки регіону згідно чинного законодавства України.
  
У 2010 році було здійснено децентралізацію публічних бібліотек району, і бібліотечна система перестала існувати. Сільські бібліотеки було передано в комунальну власність сільським радам, а центральна районна бібліотека реорганізована в комунальний заклад "Районна бібліотека для дорослих та дітей."

 

Вхід на сайт
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Пошук
    Вверх
    Copyright MyCorp © 2024
    Хостинг від uCoz